Wypoczynek w Kościerzynie – Kaszuby

Kościerzyna jest ciekawym miastem, położonym na Pojezierzu Kaszubskim. Wakacje w tej miejscowości będą niezapomniane. Kaszuby to niezwykle malowniczy region, z bogatą kulturą, historią oraz tradycją. Zachwycą nas także liczne, niepowtarzalne walory przyrodnicze. Z pewnością warto spędzić tutaj letni czas. W mieście znajdziemy wiele wyjątkowych zabytków.

W neobarokowym kościele farnym Świętej Trójcy (kościół Świętej Trójcy- Wikipedia) mieści się między innymi piękny obraz Matki Boskiej Kościerskiej. Świątynia jest zbudowana na planie krzyża. Powstała w latach 1914- 1917. Wnętrze kościoła zapewnia sporo przestrzeni. Bogate zdobienia robią niemałe wrażenie. Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem jest tak naprawdę kopią obrazu „Matki Bożej Śnieżnej” z XVII wieku. Replika została wykonana przez nieznanego autora. W kościele mieści się obecnie Sanktuarium Matki Bożej Kościerskiej Królowej Rodzin.

Gmina Kościerzyna jest położona na terenie Borów Tucholskich oraz Szwajcarii Kaszubskiej. Uważa się, że jest to jeden z najpiękniejszych regionów w tej okolicy. Niewątpliwie jest on nie lada atrakcją dla przyjeżdżających tutaj turystów. Piękne jeziora, lasy i strumyki, a także pola i łąki są nie tylko miłym dla oka krajobrazem. Z pewnością zachęcą nas do aktywnego spędzania czasu. Dostępnych jest wiele ciekawych szlaków turystycznych. W okolicy znajdziemy między innymi ciekawy Szlak Kaszubski. Podążając tą trasą poznamy większość cennych miejsc na Kaszubach. Szlak jest najdłuższy i jednocześnie uważany za najatrakcyjniejszy. Przecina on niemal całe Pojezierze Kaszubskie. Kościerzyna z pewnością zauroczy nas atmosferą, charakterystyczną dla tego regionu.

Baza noclegowa jest dobrze zorganizowana. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych ofert. Na uwagę zasługuje także tutejsza gastronomia. Znajdziemy wiele doskonałych punktów, w których można pysznie zjeść. Baza noclegowa (Kościerzyna – Meteor) zawiera wiele ofert pokoi gościnnych. Znajdziemy także wiele przyjaznych gospodarstw agroturystycznych oraz domków letniskowych. W mieście funkcjonują także pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe. Z pewnością każdy znajdzie dogodną ofertę dla siebie. Wakacje w Kościerzynie na pewno będą niezapomniane. To miasto, do którego się wraca. Nie sposób nie pokochać Kaszub. Bez wątpienia przekonamy się o tym, spędzając tutaj miło czas.

Jedna myśl na temat “Wypoczynek w Kościerzynie – Kaszuby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>