Warszawa dla ludzi kultury

Warszawa jako nasza stolica jest miastem niezwykle rozwiniętym. Nie brakuje tutaj ogromnych wieżowców i wielkomiejskich zabudowań, jest tu pełno zabytków i cennych miejsc. Warto jednak podkreślić znaczenie Warszawy jako centrum kulturalnego naszego kraju.

Każdego roku to właśnie tutaj odbywa się mnóstwo koncertów i festiwali muzycznych gwiazd, zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Warszawa obfituje również w teatry, w których tętni życie teatralne. Trudno w to uwierzyć, jednak na terenie miasta znajduje się aż około 30 teatrów! Najbardziej popularny jest oczywiście Teatr Narodowy. Niemniej znana jest również Filharmonia Narodowa, w której każdego roku organizowane są różnego rodzaju koncerty muzyki poważnej. Tutaj też odbywa się Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, na którym do popisów stają muzycy z całego świata. Warto również przypomnieć, że to właśnie w Warszawie 20 lat swojego życia spędził nasz muzyczny geniusz, Fryderyk Chopin.

Oprócz konkursów w Filharmonii Narodowej odbywają się tu również inne wydarzenia. Jednym z nich jest Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej czy też niezwykle oryginalny Festiwal Muzyki Dawnej. Każde wydarzenie tego typu stanowi nieocenione źródło estetycznych doznań i muzycznych uniesień.

Warszawa to miasto przyjazne nie tylko muzykom, ale także pasjonatom innych dziedzin szeroko pojętej kultury. Do kulturalnych atrakcji należą również liczne muzea, spośród których najbardziej interesującym wydaje się być Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszystkie ekspozycje są multimedialne, oddziałują na nas przy pomocy wszystkich zmysłów. Każdy powinien wybrać się na taką lekcję historii choć raz w życiu. Warto również wcześniej zadbać o noclegi. Warszawa jest miastem niezwykle rozwiniętym, a baza noclegowa jest tak szeroka, że z pewnością każdy turysta szybko rozwiąże tu kwestie noclegowe (Warszawa – serwis meteor). Jeżeli kochacie sztukę, potraficie docenić piękno prawdziwej muzyki, widzicie głębię w namalowanych dziełach i rozczulacie się nad kolejną teatralną sztuką, koniecznie odwiedźcie Warszawę. Nie zabraknie tutaj miejsc, które po odwiedzeniu z pewnością pozostaną w pamięci na bardzo długi czas. Chętnie się tu wraca, a wspomnienia, które stąd się wynosi będą niezwykle barwne i trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>