Narciarstwo w Karkonoszach

Karkonosze to jedne z najatrakcyjniejszych gór w Polsce, przyciągają tysiące turystów zarówno zimą, jak i latem. Jest tu wiele atrakcji dla każdego, zarówno dla małych dzieci, które potrzebują wesołych rozrywek, jak i dla starszych osób, chcących odpocząć na łonie natury. Piękne tereny górskie i cudowne krajobrazy zachęcają amatorów wędrówek i spacerów górskich, ale także ilość ścieżek i szlaków rowerowych jest ogromną atrakcją dla kolarzy. Do atutów tego regionu należy również baza oferująca noclegi – Karkonosze słyną z dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej, szczególnie ich dwa największe ośrodki – Szklarska Poręba i Karpacz, a do nich dochodzą liczne schroniska położone poza miastami i w samych górach. Oczywiście, oprócz typowo górskich atrakcji, jakimi są szczyty górskie i szlaki, znajdziemy tu wiele innych pomniejszych ciekawych miejsc, gdzie możemy spędzić miło czas. Są to także liczne punkty gastronomiczne, restauracje góralskie w charakterystycznym klimacie, dyskoteki wieczorne, które organizują dancingi i różne inne imprezy. Na pewno są to główne punkty turystyczne i dzieje się tu bardzo dużo, na nudę w Karpaczu czy Szklarskiej Porębie nie można narzekać.

Charakterystycznym punktem w Karpaczu jest na pewno jeden z najsłynniejszych górskich kościołów w Polsce – skandynawski kościółek Wang, który jest obowiązkowy dla każdego turysty zatrzymującego się w Karpaczu. Również bardzo dobra wiadomość dla narciarzy i fanów sportów zimowych – w dzielnicy Szklarskiej Poręby na Polanie Jakuszyckiej, znajdują się profesjonalne tory do biegów narciarskich i wiele tego typu tras. Są one na najwyższym poziomie, organizowane są tu liczne zawody rangi międzynarodowej z najbardziej znanymi narciarzami z całej Polski. Trasa w Jakuszycach jest przeznaczona dla każdego, zarówno dla profesjonalistów, którzy chcą wykonać ciężkie treningi, ale też dla osób dopiero uczących się jeździć na nartach – nie ma zbyt trudnych podbiegów, a sama trasa jest dość płaska – wręcz idealna do nauki. Oprócz Jakuszyc, w Karkonoszach działa także kompleks narciarski Ski Arena – razem z Jakuszycami stanowią one dwa główne centra sportów zimowych nie tylko w okolicy Szklarskiej Poręby, ale także w całych Karkonoszach i Sudetach.

Jedna myśl na temat “Narciarstwo w Karkonoszach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>